EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
EKO EXPORT debiutuje na Rynku New Connect
Data 2009-07-16

W dniu 16 lipca spółka EKO EXPORT S.A. zadebiutowała na rynku New Connect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obrotu wprowadzone zostały akcje serii B, C, D, E.

„Debiut na New Connect jest ważnym kamieniem milowym konsekwentnie realizowanej przez naszą firmę strategii rozwoju. Dzięki poczynionym w poprzednich latach inwestycjom w rozbudowę linii produkcyjnej oraz w pozyskanie źródeł surowca nasza firma stała się wiodącym graczem na europejskim rynku tego niszowego surowca. W przyszłości planujemy przejście na główny rynek GPW i dzięki nowym emisjom akcji sfinansowanie rozbudowy kanału dystrybucji naszych produktów.”
powiedział Jacek Dziedzic — prezes zarządu.


„W tym roku zakończyliśmy drugi etap rozbudowy nowej, uszlachetniającej linii produkcyjnej. Na bazie wieloletnich doświadczeń popartych współpracą z wiodącymi ośrodkami naukowymi opracowaliśmy unikalną w skali światowej technologię, dzięki której produkujemy mikrosferę szybciej, taniej, zachowując jednocześnie rygorystyczne wymogi jakościowe naszych klientów. Technologia stanowi źródło naszej przewagi konkurencyjnej i pozwoli nam w nadchodzących latach umocnić pozycję EKO EXPORT na rynku.”
powiedział Zbigniew Bokun — dyrektor ds. rozwoju spółki.


EKO EXPORT jest wiodącym producentem mikrosfery działającym w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka pozyskuje surowiec z elektrowni na Ukrainie, Rosji, Kazachstanie, Mołdawii i po przetworzeniu na nowoczesnej linii produkcyjnej zakładu w Bielsku-Białej oferuje najwyższej jakości produkt dla odbiorców z Europy Zachodniej. Klientami EKO EXPORT są wiodące koncerny z branży motoryzacyjnej, budowlanej i wydobywczej.


Mikrosfera jest produktem spalania węgla kamiennego o unikalnych właściwościach fizycznych i chemicznych. Wysoka temperatura topnienia, niski ciężar właściwy oraz właściwości izolacyjne powoduję, że mikrosfera jest niezastąpionym materiałem wykorzystywanym w przemyśle.