EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Diamenty Forbesa 2013 - EKO EXPORT w gronie laureatów
Data 2013-01-29

W gronie Diamentów wyróżniają się przedsiębiorstwa innowacyjne, powiązane z branżą górniczą i motoryzacją. Istotny wkład w sukces śląskich firm ma Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz naukowcy, między innymi związani z Politechniką Śląską.

Innowacyjność wyróżnia również zwycięzcę w grupie najmniejszych przedsiębiorstw. Eko Export z Bielska-Białej specjalizuje się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery. Są to ziarna szlaki powstające w czasie spalania pyłu węglowego w dużych paleniskach, najczęściej w elektrowniach. Ma ona zastosowanie w różnych branżach, m.in. motoryzacji, energetyce, przemyśle kosmicznym. Spółka importuje surowiec z Rosji, Kazachstanu i Ukrainy, a po przetworzeniu w zakładzie w Bielsku-Białej sprzedaje w Europie Zachodniej. Eko Export jest spółką rodziny Bokun, która wyłożyła na inwestycje własne środki i pieniądze pozyskane z giełdy w 2009 roku. Dzięki temu dysponuje dwiema innowacyjnymi liniami produkcyjnymi, rocznie może produkować 70 tys. ton mikrosfery.

 

Żródło: Maria Trepińska „Inwestorzy doceniają Śląsk”

 

Tekst: http://diamenty.forbes.pl/inwestorzy-doceniaja-slask-wojewodztwo-slaskie-diamenty-forbesa-2013,artykuly,137746,1,4.html

Tabela: http://diamenty.forbes.pl/diamenty-forbesa-2013-slaskie,galeria,138044,1,3.html

forbes_tabela.jpg