EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Wizyta koncernu z branży metalurgicznej w zakładzie pozyskiwania mikrosfery w Astanie. - PILNE!!!
Data 2014-10-16

W dniach 15-16 października br. odbyło się planowane od pewnego czasu spotkanie naszego Partnera z branży metalurgicznej z Zarządem Emitenta na terenie naszego nowego zakładu pozyskiwania i suszenia mikrosfery w Astanie.

Dyrektor Koncernu ds. zakupu surowców na całym świecie wraz z towarzyszącym mu technikiem z zakładu produkcyjnego (największego w Grupie) w Niemczech chcieli osobiście sprawdzić jak wygląda nasza inwestycja, o której rozmawialiśmy na spotkaniu w Bielsku-Białej prawie rok temu.

Skala innowacyjnego przedsięwzięcia jak i poziom techniczno-technologiczny naszego zakładu zrobił na naszych gościach bardzo dobre wrażenie.

Efektem tego była deklaracja, że Koncern po prawie rocznych próbnych dostawach do większości swoich zakładów na całym świecie, jest skłonny dostosować swoją technologię do bardziej im odpowiadającej mikrosfery białej z dotychczas stosowanej mikrosfery szarej począwszy od stycznia 2015 roku. Zasadnicza różnica polega na dużo większej temperaturze plastyczności mikrosfery białej (ca 1600 st. C) niż mikrosfery szarej (1300 st. C) co ma kolosalne znaczenie m.in. w zastosowaniu mikrosfery w branży metalurgicznej.

Jedynym wyjątkiem będzie zakład w Australii, gdzie są pewne ilości mikrosfery białej co powoduje, że koszty transportu naszej mikrosfery na ten kontynent są zbyt wysokie, by mogła być tam stosowana. Mimo tego ilości, które pozostaną do zakontraktowania są bardzo duże, orientacyjnie wynoszą około 50% produkcji w roku 2013.

Według opinii dyrektora Koncernu nasz nowy zakład pozyskiwania mikrosfery spowoduje, że zainteresowanie naszym produktem będzie bardzo duże, gdyż jakość, powtarzalność i dostępność przez cały rok oraz wyjątkowa czystość były od wielu lat nieosiągalne na rynku.
Po uruchomieniu linii technologicznej prześlemy Partnerowi próbki mikrosfery a do końca listopada powinniśmy podpisać kontrakty na 2015 rok i ewentualnie lata następne.

Była to pierwsza wizyta klienta w naszym zakładzie, dlatego jej efekty są dla nas bardzo satysfakcjonujące. Planowane dostawy mają być dostarczone do zakładów Koncernu w Niemczech, Hiszpanii, USA, Tajwanu i Japonii za wyjątkiem Australii i Brazylii, gdzie stosowany jest inny wypełniacz.

Jacek Dziedzic – Prezes Zarządu