EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Informacja z telewizji STV w Kazachstanie
Data 2014-11-03

Szanowni Akcjonariusze,

Poniżej przedstawiamy materiał, który został wyemitowany w najbardziej popularnej telewizji w Kazachstanie STV.
W dniach 22-23 października br. w Astanie ponad 200 uczestników z 86 krajów wzięło udział w pierwszym spotkaniu poświęconym przygotowaniom do EXPO 2017 Future Energy.

http://www.youtube.com/watch?v=Yo0wKO8J9g8

Pierwsza część poświęcona była innowacjom technologicznym, w tym naszej instalacji w Astanie, która przekształca odpad w produkt eksportowy. Dyrektor Eko Sphere KZ Damir Abdykałykow opowiadał o tym, jak działa zaprojektowana przez profesora Aleksandra Mikowa instalacja. Ponad to wspomniał o tym, że ta fabryka to powstanie docelowo około 100 miejsc pracy. Z kolei Prezes Zarządu Astana Energo Ole Utkin opowiedział o tym, jak ta instalacja pomoże w rozwiązaniu problemu pylenia oraz, że znacznie przedłuży żywotność laguny. Druga część spotkania dotyczyła organizacji EXPO w 2017.
Zaprezentowany materiał w części dotyczącej naszej spółki-córki został nagrany we wrześniu br. przy okazji uruchomienia suszarni.
Jest to znaczące wyróżnienie naszej działalności gospodarczej w Kazachstanie, jak też docenienie działań w zakresie Ochrony Środowiska naturalnego.

Prezes Zarządu – Jacek Dziedzic