EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Aktualizacja informacji ze Spółki
Data 2016-12-22

W nawiązaniu do licznych pytań akcjonariuszy dotyczących zamówień na 2017 rok publikujemy następujące wyjaśnienia.

Odnośnie do raportu bieżącego nr 33/2016 informujemy, że pozyskaliśmy informacje, iż rozstrzygnięcie przetargu z Grupą firm z branży samochodowej, z rozpoczęciem dostaw od kwietnia 2017, ma nastąpić najpóźniej do 15 lutego 2017r.

W raporcie nr 35/2016 dotyczącym dostaw na rynek Skandynawii w 2018 roku, informowaliśmy, że prócz otrzymanych już zamówień negocjujemy jeszcze trzy kontrakty z firmami ze Szwecji, Danii i Finlandii na dostawy mikrosfery począwszy od drugiego kwartału 2017r. Te terminy negocjacji mogą się wydłużyć nawet do końca marca 2017r.

W ostatnim okresie otrzymaliśmy zamówienia od stałych innych klientów:
- odbiorca ze Słowenii (przemysł metalurgiczny) wartość dostaw na 2017 rok wynosi 76 000 EUR, tj. ca 335 768 zł
- Parter z Niemiec (branża wypełniaczy), potwierdził kontynuację odbiorów w 2017 roku. Zamówienie na styczeń 2017 w wysokości 68 600 EU, tj. ca 303 075 zł. Takich ilości odbiorów miesięcznych spodziewamy się w całym pierwszym półroczu 2017r.

Spółka jest w trakcie negocjacji kolejnego kontraktu z nowym odbiorcą z Wielkiej Brytanii. Początek dostaw od 2017r.

W nawiązaniu do informacji na stronie internetowej z dn. 23.06.2016 (pkt3) dotyczącej wizyty w Bielsku-Białej przedstawiciel firmy  z Houston (USA) świadczącej usługi dla przemysłu ropy i gazu informujemy, że otrzymaliśmy wiadomość o zatwierdzeniu naszych próbek mikrosfer przesłanych im do badań.
Planują rozpoczęcie odbiorów w pierwszym półroczu 2017r. Oczywiście po otrzymaniu zamówienia przekażemy informacje.

Emitent prowadzi również rozmowy dotyczące dostaw do Niemiec (branża farby, lakiery, szpachle) na kwotę ca 190 tys. EUR, tj. 839 420 zł na 2017 rok. Próbki laboratoryjne zostały już zatwierdzone, a próbki do badania przemysłowego są wysyłane.

Bardzo ważnym rynkiem dla Spółki jest rynek Ameryki Północnej, który rozwija się najszybciej na świecie pod względem wartości sprzedaży mikrosfery. Prócz tradycyjnie dużych użytkowników mikrosfer w branżach budowlanej, motoryzacyjnej czy ropy i gazu, najbardziej dynamicznie rozwija się branża „wysokich technologii” takich jak, przemysł lotniczy, kosmiczny, obronny czy też elektroniczny.
Branże te potrzebują mikrosfer idealnie dopasowanych do nowych, bardzo nowoczesnych i wymagających technologii, gdzie jakość i powtarzalność jest najważniejszym parametrem, a nie, niska cena tak, jak w innych prostych zastosowaniach. Prognozy wzrostu zapotrzebowania mikrosfery w tych wymagających branżach są duże i bardzo optymistyczne.
Z uwagi na powyższe Spółka nasza czyni starania, by w jak najszybszym czasie, na tym szalenie interesującym rynku, odgrywać znaczącą rolę.

Mamy nadzieję, że przedstawione wyjaśnienia usatysfakcjonują naszych Akcjonariuszy.

Korzystając z okazji przesyłamy Państwu życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.


Prezes Zarządu - Jacek Dziedzic