EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Pierwsze zdjęcie ze stacjonarnej fabryki pozyskiwania mikrosfery w Astanie!!
Data 2014-08-11

podajnik astana.JPG

Zdjęcie przedstawia montaż podajnika kubełkowego wraz z podestem obsługowym z barierkami oraz drabiną wejściową i motoreduktorem współpracujących z suszarnia bębnowa produkcji niemieckiej. Jest to fragment modułu zasypowego mokrej mikrosfery. Suszarnia wykonana jest ze stali nierdzewnej i jest osadzona na wysokich fundamentach betonowych. Wymiary samej suszarni bez modułów towarzyszących to: długość 17 m, szerokość 2,9 m a wysokość posadowienia ponad poziom posadzki to 6,2 m. 

W głębi po lewej stronie widoczny jest fragment filtra powietrza też produkcji niemieckiej, połączonego górą do suszarni.
W tyle widoczny jest fragment ze zbiornikiem zasypowym o pojemności 5,9m3 na zasypie do przesiewacza firmy Allgaier (Niemcy).
Szafy sterownicze zostały już zamontowane w pomieszczeniu sterowni.

W dniu 19.08.2014r. przyjadą inżynierowie automatycy z Polski do podłączeń poszczególnych kabli do urządzeń oraz elementów sterowniczych i następnie sprawdzenia poprawności podłączeń kablowych.

Końcowym etapem będzie uruchomienie poszczególnych napędów, programowanie falowników itp. Trwają końcowe prace przy module ważąco- pakującym, podłączeniu sprężonego powietrza oraz przy zbiorniku na olej do ogrzewania suszarni.

Uruchomienie suszarni w terminie 25.08.2014r.wydaje się więc być nie zagrożone!

Przeprowadzono też próbę szczelności metodą hydrauliczną pierwszego rezerwuaru V-470m3- wynik w 100% pozytywny. W sobotę rozpoczęto napełnianie wodą kolejnego zbiornika.
Mamy nadzieje, że prace przy badaniu szczelności pozostałych 2-ch zbiorników w tym tygodniu zostaną zakończone.

Ostatnim etapem budowy zakładu stacjonarnego do pozyskiwania mikrosfery w Astanie pozostanie już tylko część technologiczna, tj. połączenie wszystkich zbiorników dużych, średnich i małych oraz "wcinka" do podłączenia zrzutu popiołu z elektrowni, montaż pomp, zaworów i wytwornicy pary.
Aktualnie jest wykonywany projekt systemu zarządzania do połowu mikrosfery. Pozostanie do realizacji robocze wykonanie systemu zarządzania, które będzie końcowym elementem budowy w Astanie.
Końcowe ustawienia muszą być dokonane doświadczalnie na zasadzie prób, gdyż jest to pierwsza tego typu instalacja na świecie i żadne przykłady nie istnieją!

Jesteśmy przekonani, że dzisiejsze informacje z budowy w Astanie będą dla naszych Akcjonariuszy satysfakcjonujące.

Prezes Zarządu - Jacek Dziedzic